erken-gunler

Erken Günler

‘Sınıf Figürleri’ ve benzeri şeylerle oyalandıktan sonra oldukça çabuk vazgeçtim. Bu yüzden, çok uzun zaman önce, Sporting Chronicle Handikap Kitabının sonuçlar bölümünü yayardım (RP Weekender bugünlerde aynı şeyi yapıyor tabii ki) ve forma çok fazla çapraz referans vermeyerek 3 milden fazla takipçiyi engelliyordum. çizgiler. Aslında çok kötü değildi, çok ve çok çalışma ama çok kötü yapmadım – bu yüzden Sınıf Figürlerinden vazgeçtim ve daha önce ( diriltmeye karar verdim. ‘ın yöntemlerine göre değil, zor ve sıkıcı kısımları bilgisayarıma yaptırın.

Bu yüzden oldukça meşguldüm, Kendime yeniden programlamayı öğretmek zorunda kaldım – her zamanki kaba tarzımda kodlamayı öğrendiğim 8. veya 9. dil olmalı…Python bu sefer.

Her neyse, ekli bilgi içindir, devam eden erken bir çalışmadır ve bazı derecelendirmeler (zaman faktörüne/dövülen mesafeye/ortalama VEYA toplantı yöntemine göre) biraz karışık olabilir – Bir atım derecelendirdim 126 geçen hafta, Frankel birkaç Sekreterliğe bantlanmış olmalı, bu yüzden lütfen aptalca bir şey yapmayın… Ben Bunu ilgi için ve sadece katılmadığımı göstermek için koyuyorum, bir hafta gözlemle, sonra vazgeç!

Anladığım kadarıyla davranmak için kartta çizgiler oluşturun – ara sıra yazım değişikliği at adlarındaki s daha önce bazı koşuların göz ardı edilmesine neden olmuştu (burada liberal dozlarda tuz uygulamak için başka bir neden) – amacım her yarış için başlık bilgisini içeren bir yarış kartı, aşağıdaki her koşucu için bir form bloğu ve ‘iyi’ bitleri otomatik olarak vurgulamak için – bugünle aynı mesafeden önceki koşular için, kazanan bir at mesafeye göre sahip olacaktır (bu nedenle 6, bugünün mesafesi olan 6f’ye karşı bir galibiyet anlamına gelir) bir “+” sembolü bir yeri belirtir. Benzer şekilde, aynı gidişatta, aynı veya daha yüksek yarış sınıfında, bugün olduğu gibi gemide aynı jokeyde kazan/sıra. Daha güzel hale getireceğim, şimdilik hepsi CSV, böylece bir şeyleri görüntülemek ve haklı çıkarmak için Excel veya benzerini kullanabilirsiniz….dediğim gibi, bu gerçekten devam eden bir çalışma. Bunu daha dostça bir süreç ve düzene sokmayı ve ardından bir tür eğitici form defteri üzerinde çalışmaya başlamayı umuyorum. Veriler bir araya getirdiğim birkaç kaynaktan geliyor, atlama verileri sadece 1 Nisan’a, Düz 1 Nisan’a kadar gidiyor 200…. atlama verileri bile oldukça eski bir malzeme yığını üretir. Şu anda her iki kodda da çalışan düz/atlamalı kartlarda birkaç tane olacak, düz ve NH verilerini yapmak için programlarımı güncelleyeceğim (sırasıyla tüm işin farklı bitlerini yapan 5 tane var) fark edilmesi biraz daha kolay…. genel olarak konuşmak gerekirse 10 Uttoxeter için 3m 2f form çizgisi olan dairede f muhtemelen görünmüyor olarak kabul edilmelidir 50% sadece düz biçimli çizgiler.

Her neyse, bakmaktan çekinmeyin – ve bu kartlarda programlamadığım gerçekten garip bir şey varsa özür dilerim yakalamak için bir tuzak rutini.

Oh, atlayışların ve düzlüğün her ikisinin de 9-0’a göre derecelendirildiğini söylemeyi unuttum, yani 72 libre, yani form satırlarındaki derecelendirmeler, o ağırlığa göre kazanılan derecelendirmeyi gösterir – geçmişin en iyi derecesi 126 gün sayısı üst ‘koşucu bilgisi başına 1 satır’ bölümünde derecelendirme olarak kullanılır ve bu derecelendirme tartıma göre ayarlanır. t taşıdı. WFA kullanılmaz. curragh.csv 72.4 KB · Görüntüleme: 35 cartmel.csv 10.5 KB · Görüntüleme: 15

uttoxeter.csv

15 KB · Görüntüleme: 19 2017windsor.csv

32.4 KB · Görüntüleme: 25

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.