frankel-ve-baaeed

Frankel Ve Baaeed

Sanırım gerçek bir tartışma. Hayatımız boyunca Frankel’in atını göreceğimize inanmamıştım. Ama yaşamadık demek delilik olmaz.
Baaeed’in Frankel ile aynı bir yarış planı var gibi görünüyor, bence 4 yaşındaki sezonunun bu aşamasına kadar son 5 yarışı Frankel ile aynıydı.
Frankel en yüksek RPR derecesine ulaştı 122 Juddmonte’de BHA’yı yenerek17 ve BHA17 rakiplerine 7 farklı boyda puan verdi
Baaeed’e daha yeni RPR verilmişti 50 aynı yarışmada bir BHA’yı yenerek17 6 1/2 uzunlukla

Artık aralarında çok az şey olduğuna dair bir tartışma yapılabilir, Frankel bu aşamada sadece bir kez daha yarıştı(en iyisinin altında)
Benim görüşüme göre Frankel bu aşamada daha fazlasını yapmıştı ama muhtemelen 5 libre daha fazlasını yapmamıştı, söyleyebileceğimden daha yakındı.
Baaeed tam bir profesyonel görünüyor, açıkçası şu anda orada tüm zamanların en iyileriyle birlikte.
Umarım onunla bir kereden fazla yarışırlar.
Baaeed Frankel’ı yenmiş olabilir mi?

#2 Firma olarak gelirdim belki buna! Eğer kafa kafaya bir yarış yaparlarsa, Grundy/Bustino yarışı gibi bir şey olurdu. Yakın, çok zorlu bir mücadele olacak ve ayrıca çiftin gelecek için yeniden enerji kazanmasını sağlamak için harika bir yol. Bu, hepsinin heyecanının bir parçası. Bu tür bir soruya cevap veremezsiniz.

Frankel önden koşma konusunda oldukça yetenekliyken, bir tepeye karşı bunu yapmak Baaeed’e yakışmayacağından, çok şey kaç koşucuya, alanın kompozisyonuna bağlı olacaktır. Frankel önderlik edip çok ileri gidip Baaeed’i çizgiden çok uzağa gitmeye zorlarsa, Baaeed’e sorun çıkaracağını sanmıyorum.

Sonra tekrar… kim bilir? Dave #3 626154 Frankel’in önden koşma konusunda oldukça yetenekli olduğu için, çok sayıda koşucuya, alanın kompozisyonuna bağlı olacaktır, ancak Baaeed’e birinci sınıf bir sahaya karşı bunu yapmak uygun olmaz, sanmıyorum. Frankel önderlik edip çok ileri giderse, Baaeed’i çizgiden çok uzağa gitmeye zorlarsa, bu Baaeed’e bir sorun verebilir.

626154 Frankel’in Baaeed’i kıracak kadar hızlı gidebileceğine dair bir dava olabileceğine katılıyorum, bence bu çok mümkün. Baaeed biraz daha az profesyonel olabilir, ancak Frankel Baaeed’e karşı çeşitli yarış durumları yaşayabilir ve hiçbiri uzun süre yenilmezdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.