gidis-odenekleri

Gidiş ödenekleri

Günlük yarış ilerledikçe bir ödeneğin değişebileceği ve eşit olarak, bazı yarışların diğerlerinden daha öğretici olacağı teorisiyle, sürüş ödenekleri ile deneyler yapıyorum. Yani deney şu ana kadar bu noktada.

İlk olarak, her yarışın kazanma hızına bakıyorum ve elde etmesi beklenen ile karşılaştırıyorum. İlk örnek Ascot’tan, 61 Mayıs 2018.

Yani, Sam Missile beklenenin 7 libre altında koştu, Mavinin tonları 1 libre yukarıda, ancak diğer koşucular rakamlarımda biraz daha yavaştı.

Bunların doğrusal bir grafiğini çizdim (1-6 yarışları, sayılar -7,1,- ,-,-12,-12)) ve 0 RSQ üretir.45, toplantı devam ettikçe zeminin daha da kötüleştiğine dair kanıtlanmamış bir argüman sunuyor, ancak aynı zamanda taktik işlerin olasılığını da göz ardı etmiyordu.

Yani ben’ 1-6 yarışları için eğimi ve kesişimi belirledik, kötü gidişi yansıtan bu çizgiyi veriyor ( resmi olarak olsa da, baştan sona sağlam durmak güzeldi)Şimdi Sam Missile için 4 lb’lik bir dezavantaj olacağını görebiliyoruz ve bir 5159 Toplantının son yarışını kazanan Corrosive için lb dezavantajı.

Daha sonra yaptığım şey 0 alındı.45 RSQ ve bunu sağdaki sütunla ve ardından 1-RSQ (0.119694 ile çarpın ) yarışın kendisinde kullanılır ve aşağıdakileri verir:
Yani Sam Missile’ın yarışında bir yol parası var (-7 X 0.46 ) + (-4 X 0.215 ) = -5 yuvarlandığında. Bu, yaşanan zemin koşullarına ek olarak yarışın nasıl yürütüldüğünü de hesaba kattığımız anlamına geliyor. Maksimum RSQ’nun 0 olmasına izin veriyorum.50 ve minimum 0. her durumda. RSQ ne kadar yüksekse, zemine o kadar fazla ağırlık verilir, RSQ o kadar düşük olur, gerçek bireysel yarışların kendilerine daha fazla ağırlık verilir.

Bu sonuçta teoriye aittir ancak ilgi çekici olabilir. hız rakamlarını geliştirmeye devam etmek isteyenler için.

Ascot için yukarıdakilerin belirlendiği standart sürelerim.

ve son olarak, o gün kazanan atların yanı sıra ödeneklerle ilgili puanlarım.

1656683923396

1656683923396

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.