lutfen-python-kullanarak-yaris-diregi-kartlarini-kazimama-yardim-edin

Lütfen Python Kullanarak Yarış Direği Kartlarını Kazımama Yardım Edin

J JamesSmith

) Hayır, ama yaklaşık yazılımım var.

Horseracebase sonuç dosyalarını her gün çalıştırmak için iki program gereklidir. Bu, ihtiyaçlarıma bağlı olarak daha sonra farklı programlar tarafından erişilebilen üç veritabanı (eğitmenler ve koşucular) üretir. Bu sadece bir program olsa da, her gün at yarışı sonuç dosyasını işlemek için 2 tane var. Bu, verileri incelememe ve herhangi bir değişiklik gerekip gerekmediğini belirlememe izin veriyor. Örneğin, Mike ve benim (genellikle İrlandalı) bir toplantıyı tartıştığımız ve mesafelerin ve zamanların doğru olmadığı ilk günlerdeki başlığımı görebilirsiniz.

Mike, Timeform, RP ve diğer kaynaklardan yarış bilgilerini indirmek için bir program istedi. Bunun günlük olarak çok yararlı olduğu kanıtlanmıştır. RP’yi bir başkasıyla karşılaştırarak sahte zamanları görebilirsiniz. Günlük data indirme işlemime manuel olarak editlenen zamanları girmekten bıktıktan sonra listemi kabul edecek başka bir program oluşturdum ve tatmin olduktan sonra HRB dosyama dönüp hataları düzelttim. Her gün tekrarları işleme süreci, verilerin doğru olduğundan emin olmak için genellikle döngüyü iki veya üç kez döngüye sokma meselesidir.

Her gün reyting performansını doğrulamak için kullandığım programlar, postuma eklediğim listeyi oluşturuyor. Ayrıca her koşucuya ait verileri başka bir dosyaya kaydeder. Bu, reytingler, yarışla ilgili veriler, ağırlık, reytingler vb. gibi verileri kolayca kontrol etmemi sağlıyor. İyi koşunun 5-7f handikaplarında en çok puan alan iki koşucunun ve alanlarında nasıl olduğunu bilmek isteyebilirim. Koşucular veya daha az yaptı. Filtre listemin her gün nasıl performans gösterdiğini izleyen bir program benzer şekilde çalışır.

Her ders için kazanma oranlarını takip etmek için iki program kullanılmaktadır. Başka bir program, antrenörler ve jokeyler hakkındaki istatistikleri beş kategoride derler: NH Chase (NH Hurdle), NH Flat (AW, Turf) ve NH Flat.

Bu, günlük sonuçların işlenmesidir. Zamanı ayarlamak için yarış videolarını çağırmam gerekip gerekmediğine bağlı olarak (çift kontrol süreleri), her gün ray hareketleri hakkında bilgi için BHA web sitesini kontrol ediyorum. Sonuçlar kontrol edildikten sonra diğer programları başlatma zamanı. Tipik olarak her programın çalışması bir dakikadan az sürer. Tek yapmam gereken bir sonuç dosya numarası girmek. Günlük kart verilerini HRB’den indiriyorum ve ardından RPR bilgilerini almak için RP kart okuyucu programımı kullanıyorum. Sonra birkaç kart oluşturma yazılımı çalıştırıyorum.

Biri, 10- kadar süren ana günlük kart işlemcim. dakika, yarış sayısına bağlı olarak, HRB kartını okumak ve daha sonra ihtiyaç duyduğu tüm çeşitli veritabanı dosyalarını yüklemek için – yani yarışlar, koşucular, antrenör dosyaları, artı bu jokey/eğitmen istatistikleri, parkur kazancı oran istatistikleri, vb., ardından söner ve tüm ağırlık ayarlı derecelendirmeleri hesaplar, derecelendirilmiş koşucuların sırasını hesaplar, her atın kazandığı en yüksek kazanma derecesi gibi şeyleri bulur ve tüm bu şeyler. Daha sonra gitmeye hazır olduğunu anlamam için bip sesi çıkarıyor. Her seferinde bir kart oluşturmak istersem “y” yazabilirim. Her kartı, her karta eklediğim metin kodlarını çeşitli renklere ve diğer biçimlendirme talimatlarına dönüştüren bir Excel makrosu etkin dosyaya yüklüyorum. Tüm toplantıları tek tek tamamlamam sadece birkaç dakikamı alıyor.

Bir sonraki kullandığım program sadece 5 saniye sürüyor. Kart yazıcımın ürettiği verileri sıkıştırıyor, çok sayıda istatistik üretiyor ve sonra “c_ratings” hakkında daha fazla bilgi içeren başka bir makro formatlı dosya oluşturuyorum. bilgi.

HRB kartlarını yakınlaştırmak ve AW yarışlarını bulmak için bir program çalıştıracağım. Yaklaşık bir dakika süren bir makro sürümü de yapılır.

Her günün sonuç işlemesi yaklaşık bir saat sürer ve kartların üretimi sadece yarım saat kadar sürer.

Günlük yarış kartlarını oluştururken oluşturduğum birkaç dosyam var. Bunlara erişim kolaydır ve fikirleri göstermek için kullanılabilir.

Tüm verilerinizi düşünmek ve veri dosyalarında düzenlemek için zaman ayırırsanız, görüntülemek için sonsuz sayıda seçeneğiniz olacaktır, düzenleyin. veya kâr için diğer verilerle birleştirin. Verilere erişmek için kullandığınız programların onları anlayabilmesi için mümkün olduğunca basit hale getirmeniz önemlidir.

David (Ayrıca, AW bilgilerinizi ve bölme zamanlarınızı onunla bir şeyler yapmak için “kazıyabilecek” 5 program daha bulacaksınız ve bunlardan birkaçı verileri analiz edin ve AW için standart zamanlar oluşturun.

SPSS – pahalı görünüyor. Tüm ihtiyacım olan Excel.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.